YBX9020 12V 105Ah 950A Yuasa AGM Start Stop

$275,50

Се продава од: WelStore

Има залиха

Напон:12V
Капацитет: 105Ah
Стартна моќ: 950A
Димензии: 393x175x190 mm
Тежина: 29кг
Тип на кукиште: L6 AGM
Гаранција: 40месеци

Спореди

• До 360.000 палења на моторот
• Дизајнирано за возила со напредна технологија, како што се СТАРТ – СТОП, регенеративно сопирање и обновување на енергијата
• Намалена потрошувачка на гориво и помали емисии на штетни гасови
• Максимална безбедност со конструкција отпорна на истурање и без слободна киселина

Следната генерација Акумулатори Yuasa YBX® се:
• Квалитет, перформанси и спецификација на оригинална опрема (ОЕ)
• Целосно бесплатно за одржување
• Се испорачува наполнето и подготвено за вклопување
• Дизајниран со напредни безбедносни карактеристики за конечен мир на умот
• Технологија на батерии од следната генерација развиена со водечки производители на возила
• Оптимизиран за перформансите на делумна состојба на полнење што ги бараат возилата со напредна технологија
• Развиен со пониска стапка на само-празнење за подолг рок на траење

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАВАЧОТ

  • Име на продавницата: WelStore
  • Vendor: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Главно мени

×