YBX7096 12V 75Ah 700A Yuasa EFB Start Stop

$134,90

Се продава од: WelStore

Има залиха

Напон:12V
Капацитет: 75Ah
Стартна моќ: 700A
Димензии: 278x175x190 mm
Тежина: 19.3кг
Тип на кукиште: L3 EFB
Гаранција: 36месеци

Спореди

• До 270.000 палења на моторот
• Дизајнирано за возила со напредна технологија, како што се СТАРТ – СТОП
• Литиум јаглероден додаток за подобрено прифаќање и перформанси на полнење
• Намалена потрошувачка на гориво и помали емисии на штетни гасови
• Препорачан избор за возила со стандардно палење кои прават многу редовни кратки патувања, како што се такси и возила за достава

Следната генерација Акумулатори Yuasa YBX® се:
• Квалитет, перформанси и спецификација на оригинална опрема (ОЕ)
• Целосно бесплатно за одржување
• Се испорачува наполнето и подготвено за вклопување
• Дизајниран со напредни безбедносни карактеристики за конечен мир на умот
• Технологија на батерии од следната генерација развиена со водечки производители на возила
• Оптимизиран за перформансите на делумна состојба на полнење што ги бараат возилата со напредна технологија
• Развиен со пониска стапка на само-празнење за подолг рок на траење

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАВАЧОТ

  • Име на продавницата: WelStore
  • Vendor: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Главно мени

×