YBX7019 12V 100Ah 850A Yuasa EFB Start Stop

$172,90

Се продава од: WelStore

Има залиха

Напон:12V
Капацитет: 100Ah
Стартна моќ: 850A
Димензии: 353x175x190 mm
Тежина: 24кг
Тип на кукиште: L5 EFB
Гаранција: 36месеци

Спореди

• Приближно 270.000 стартувања
• За возила со старт/стоп со пониска спецификација
• Запечатен врв/наклон двоен капак – Ја намалува загубата на вода до 30% – VDA превртување во согласност со тестот*
• Сепаратори од типот на плико со висок прием на полнење и технологија против сулфација
• Интегриран прекинувач за пламен
• Квалитет, перформанси и спецификација на оригинална опрема (ОЕ)

Перформанси
Во споредба со конвенционалните автомобилски батерии
• +170% подобрено прифаќање на динамичко полнење (DCA)
• +100% зголемена циклична издржливост

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАВАЧОТ

  • Име на продавницата: WelStore
  • Vendor: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Главно мени

×