YBX5012 12V 54Ah 500A Yuasa Silver High Performance

$79,80

Се продава од: WelStore

Има залиха

Напон:12V
Капацитет: 54Ah
Стартна моќ: 500A
Димензии: 207x175x190 mm
Тежина: 13.7кг
Тип на кукиште: L1
Гаранција: 36месеци

Спореди

• До 50.000 палења на моторот
• За возила со барања за голема моќност
• Максимални плочи за супериорна почетна моќност
• Капак отпорен на превртување за дополнителна безбедност
• Идеален за клима со студено време
• Премиум избор за супериорна моќност и перформанси

Следната генерација Акумулатори Yuasa YBX® се:
• Квалитет, перформанси и спецификација на оригинална опрема (ОЕ)
• Целосно бесплатно за одржување
• Се испорачува наполнето и подготвено за вклопување
• Дизајнирано со зголемени безбедносни карактеристики, вклучително и интегриран пламен за запирање и рачки за носење

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАВАЧОТ

  • Име на продавницата: WelStore
  • Vendor: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Главно мени

×