YBX3019 12V 95Ah 850A Yuasa SMF

$128,25

Се продава од: WelStore

Има залиха

Напон:12V
Капацитет: 95Ah
Стартна моќ: 850A
Димензии: 353x175x190 mm
Тежина: 22.5кг
Тип на кукиште: L5
Гаранција: 30месеци

Спореди

• До 30.000 палења на моторот
• За возила со стандардни потреби за моќност
• Дополнителни плочи за поголема почетна моќност
• Капак отпорен на превртување за дополнителна безбедност

Следната генерација Акумулатори Yuasa YBX® се:
• Квалитет, перформанси и спецификација на оригинална опрема (ОЕ)
• Целосно бесплатно за одржување
• Се испорачува наполнето и подготвено за вклопување
• Дизајнирано со зголемени безбедносни карактеристики, вклучително и интегриран пламен за запирање и рачки за носење

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАВАЧОТ

  • Име на продавницата: WelStore
  • Vendor: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Главно мени

×