Телескопски вградлив аспиратор BHP623E13X

$151,81

Се продава од: WelStore

Има залиха

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Боја на куќиште/декоративен оџак: Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 639 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 492 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 245 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 426 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 639 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 688572

Број на филтри: 2

Tип на мотор: Кондензаторски мотор

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 68 dB(A)re1pW

Висина: 310 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 66,7 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 31 × 30,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70 × 38 × 43 cm

Нето тежина на апаратот: 10,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 12,66 kg

Приклучна моќ: 246 W

Осигурувач: 10 A

Код: 514461

EAN Код: 38389420722

Спореди
SKU: 11891 Категорија: Ознака:

Спецификација

Тежина 13 kg

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАВАЧОТ

  • Име на продавницата: WelStore
  • Vendor: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Главно мени

×