Телескопски вградлив аспиратор DF6116E

87,84 

Се продава од: WelStore

Има залиха

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: E

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Сива

Енергетска класа на осветлувањето: E

Енергетска класа на филтерот за маснотии: E

Енергетска класа на проток на воздух: F

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 400 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 316 m³/h

Пречник на одводното црево: 12 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 240 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 328 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 400 m³/h

Механичко управување

Управување: Преклопник

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 12 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 646780

Број на филтри: 2

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 2

Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW

Висина: 173 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 163,4 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 17,3 × 29,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 39,5 × 22,5 cm

Нето тежина на апаратот: 8,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 9,3 kg

Приклучна моќ: 250 W

Осигурувач: 10 A

Код: 185614

EAN Код: 3838942407970

Спореди
SKU: 11907 Категорија: Ознака:

Спецификација

Тежина 9 kg

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАВАЧОТ

  • Име на продавницата: WelStore
  • Vendor: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Главно мени

×