Телескопски вградлив аспиратор BHP643S3BG

$235,83

Sold By: WelStore

In stock

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: А

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: A

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 518 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 325 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 260 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 365 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 518 m³/h

Автоматска работа на вентилаторот (AdaptTech)

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Тајмер

Број на степени на вентилаторот: 3

Константна вентилација (ReFresh функција)

Меко и тивко затворање (GentleClose)

Тип на осветлување: LED

Намалување на интензитетот на осветлувањето (Dimmer функција)

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) – извлекување: 740 m3/h

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 2) – извлекување: 798 m³/h

Засилен проток на воздух (PowerBoost 1) – рециркулација: 440 m³/h

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Индикатор за замастен филтер за маснотии

Јаглен филтер: 688573

Број на филтри: 2

Tип на мотор: Кондензаторски мотор

Број на мотори: 1

Број на PowerBoost функции: 2

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW

Висина: 310 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 54,7 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 31 × 31,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70 × 36 × 42 cm

Нето тежина на апаратот: 10,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 13,4 kg

Приклучна моќ: 256 W

Осигурувач: 10 A

Код: 514465

EAN Код: 3838942072277

Compare

Additional information

Weight 13.4 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Main Menu