Машина за перење и сушење WD10514

1.269,58 лв.

Sold By: WelStore

In stock

Технички карактеристики
Енергетска класа: A

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 7 кг

Инвертер PowerDrive мотор

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 7 кг

Полнење: Врата на предната страна

Волумен на барабанот: 68 l

Агол на отвoрање на вратата: 140 °

Ладна вода

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Регулирање на температурата

Ладно перење: Копче

Звучен сигнал

16 програми

Основни програми: Памук, Синтетика, Волна, Микс програма, Фармерки

Специјални програми: Детска облека / Антиалергиска програма за синтетика / QuickWash 15 мин.

Брзо сушење

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Одложен старт

Брзо сушење

Пумпа СТОП

Звучен сигнал

Електричен

Заштита од прелевање

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Заклучување на врата: Електронско

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода: 14.000 l

Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re1pW

Бучност: 63 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 71 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 84,5 × 66 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 89 × 71 cm

Нето тежина на апаратот: 74 kg

Бруто тежина на апаратот: 80 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Код: 734401

EAN Код: 3838782328527

Compare

Additional information

Weight80 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Main Menu