Интегриран аспиратор BHI611ES

$104,31

Се продава од: WelStore

Има залиха

Интегриран кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло

Боја на куќиште/декоративен оџак: Сива

Енергетска класа на осветлувањето: C

Енергетска класа на филтерот за маснотии: D

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 370 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 140 m³/h

Пречник на одводното црево: 12 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 290 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 340 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 370 m³/h

Механичко управување

Управување: Преклопник

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 416912

Број на филтри: 1

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW

Висина: 208 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 70,7 kWh

Димензии (ШxВxД): 53,4 × 20,8 × 30 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58 × 24 × 32,4 cm

Нето тежина на апаратот: 4,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 5,9 kg

Приклучна моќ: 146 W

Код: 733140

EAN Код: 3838782176388

Спореди
SKU: 11903 Категорија: Ознака:

Спецификација

Тежина 6 kg

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАВАЧОТ

  • Име на продавницата: WelStore
  • Vendor: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Главно мени

×