Електричен шпорет EC62CLI

$607,81

Се продава од: WelStore

Има залиха

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Слонова коска

Боја на рачката: Боја на рачката златна

Врата: Стакло

Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)

Употреблив волумен на рерната: 71 l

Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²

HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј

Стаклокерамичка плоча

2 HiLight зони за готвење + 2 дупли HiLight зони за готвење
лево напред: Круг 21/12 cm, 2.2 kW,
десно напред: Круг (hi-light) 18 cm, 1.8 kW,
лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
десно назад: Круг 18/12 cm, 1.7 kW

Мултифункционална рерна (BigSpace) – 71 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Инфра грејач
Инфра грејач со вентилатор
Вентилатор
Долен грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Мал инфра грејач
Oдмрзнување (Defrost)
Брзо загревање (FastPreheat)
Чистење со AquaClean функција
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Осветлување

Истовремено печење на повеќе нивоа

Водилки на фиоката: Класични водилки на фиоката

1 плитка емајлирана тава за печење

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

1x жичани водилки

Чистење со AquaClean функција

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Сигнализација на преостаната топлина

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 96 × 71,9 cm

Нето тежина на апаратот: 46,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 51,1 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 10.200 W

Код: 729467

EAN Код: 3838782071065

Спореди
SKU: 10154 Категорија: Ознака:

Спецификација

Тежина 51 kg

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАВАЧОТ

  • Име на продавницата: WelStore
  • Vendor: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Главно мени

×