Декоративен ѕиден аспиратор WHT6SYB

$334,18

Sold By: WelStore

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: B

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 650 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 488 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 235 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 345 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 650 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 698059

Број на филтри: 2

Код на рециркулирачкиот сет: 683038

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW

Висина: 42 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 740 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 980 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 69,7 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 4,2 × 45,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70,8 × 59 × 49,1 cm

Нето тежина на апаратот: 14,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 18,9 kg

Приклучна моќ: 266 W

Осигурувач: 16 A

Код: 732385

EAN Код: 3838782164491

Clear
Compare
SKU: N/A Category: Tag:

Additional information

Weight19 kg
color

Black, White

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: goran jovanov
  • Address: dimitar vlahov 40
    gevgelija
    gevgelija
    1480
  • No ratings found yet!

Main Menu