Телескопски вградлив аспиратор WHC623E16X

137 ден

Sold By: WelStore

In stock

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: C

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Инокс / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Инокс / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: C

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 505 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 380 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 230 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 372 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 505 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 315275

Број на филтри: 2

Tип на мотор: Кондензаторски мотор

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 62 dB(A)re1pW

Висина: 250 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 545 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 875 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 62,2 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 25 × 50 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 63,7 × 36,5 cm

Нето тежина на апаратот: 8,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 11,2 kg

Приклучна моќ: 141 W

Осигурувач: 10 A

Код: 514495

EAN Код: 3838942072352

Compare
Category:
Report Abuse

Additional information

Weight 11 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu