Телескопски вградлив аспиратор BHP623E13X

157 ден

Sold By: WelStore

In stock

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Боја на куќиште/декоративен оџак: Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 639 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 492 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 245 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 426 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 639 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 688572

Број на филтри: 2

Tип на мотор: Кондензаторски мотор

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 68 dB(A)re1pW

Висина: 310 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 66,7 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 31 × 30,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70 × 38 × 43 cm

Нето тежина на апаратот: 10,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 12,66 kg

Приклучна моќ: 246 W

Осигурувач: 10 A

Код: 514461

EAN Код: 38389420722

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 13 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu