Телескопски вградлив аспиратор TH60E3B

87 ден96 ден (-10%)

Sold By: WelStore

In stock

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: C

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло

Боја на куќиште/декоративен оџак: Црна

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: B

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 350 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 180 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 150 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 240 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 350 m³/h

Механичко управување

Управување: Преклопник

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 1

Моќност на осветлување: 2,1 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: H10883187

Број на филтри: 2

Tип на мотор: Асинхрон мотор со кондензатор

Број на мотори: 1

Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW

Висина: 170 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 48,4 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 17 × 30,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66,2 × 24,5 × 37 cm

Нето тежина на апаратот: 6,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 8 kg

Приклучна моќ: 110 W

Осигурувач: 10 A

Код: 735409

EAN Код: 3838782388422

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 8 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu