Телескопски вградлив аспиратор DF6116E

108 ден

Sold By: WelStore

In stock

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: E

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Сива

Енергетска класа на осветлувањето: E

Енергетска класа на филтерот за маснотии: E

Енергетска класа на проток на воздух: F

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 400 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 316 m³/h

Пречник на одводното црево: 12 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 240 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 328 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 400 m³/h

Механичко управување

Управување: Преклопник

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 12 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 646780

Број на филтри: 2

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 2

Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW

Висина: 173 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 163,4 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 17,3 × 29,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 39,5 × 22,5 cm

Нето тежина на апаратот: 8,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 9,3 kg

Приклучна моќ: 250 W

Осигурувач: 10 A

Код: 185614

EAN Код: 3838942407970

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 9 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu