Телескопски вградлив аспиратор BHP643S3BG

236 ден

Sold By: WelStore

In stock

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: А

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: A

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 518 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 325 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 260 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 365 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 518 m³/h

Автоматска работа на вентилаторот (AdaptTech)

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Тајмер

Број на степени на вентилаторот: 3

Константна вентилација (ReFresh функција)

Меко и тивко затворање (GentleClose)

Тип на осветлување: LED

Намалување на интензитетот на осветлувањето (Dimmer функција)

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) – извлекување: 740 m3/h

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 2) – извлекување: 798 m³/h

Засилен проток на воздух (PowerBoost 1) – рециркулација: 440 m³/h

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Индикатор за замастен филтер за маснотии

Јаглен филтер: 688573

Број на филтри: 2

Tип на мотор: Кондензаторски мотор

Број на мотори: 1

Број на PowerBoost функции: 2

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW

Висина: 310 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 54,7 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 31 × 31,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70 × 36 × 42 cm

Нето тежина на апаратот: 10,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 13,4 kg

Приклучна моќ: 256 W

Осигурувач: 10 A

Код: 514465

EAN Код: 3838942072277

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 13.4 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu