Самостоен комбиниран фрижидер RK6192EBK4

433 ден

Sold By: WelStore

In stock

5 Години гаранција

Технички карактеристики
Енергетска класа: A++

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm

Врата: Метална врата

Боја на апаратот: Црна

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 314 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 208 / 206 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 112 / 108 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 23 h

Механичко управување

CrispZone фиока за зеленчук

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Флексибилен сад за јајца (8×)

SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)

1 стаклена полица

1 класичен сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,61 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 58 kg

Бруто тежина на апаратот: 60 kg

Приклучна моќ: 70 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737009

EAN Код: 3838782449093

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 60 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu