Самостоен комбиниран фрижидер NRC6193SXL5 НОВО! А+++ / CONVERTACTIVE / INVERTER

688 ден

Sold By: WelStore

In stock

10 Години гаранција

Технички карактеристики
Енергетска класа: А+++

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 66,3 cm

Врата: Инокс

Боја: Сива металик

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Ногарки: 2

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: SN, N, ST, T

Инвертер мотор

Вкупен бруто/нето капацитет: 354 / 326 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 233 / 220 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 121 / 106 l

Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h

Електронско управување на вратата

Тип на дисплеј: ЛЦД дисплеј

Аларм за отворена врата

Индикатор за температура: Дигитален индикатор за температура во ладилникот и во замрзнувачот

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

NoFrost Plus

IonAir со Multiflow 360° функција

ConvertActive: Можност за конвертирање на замрзнувачот во ладилник

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)

XtremeFreeze фиока: интензивно замрзнување во горната фиока на замрзнувачот

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,49 kWh

Бучност: 37 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 66,3 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 77,5 cm

Нето тежина на апаратот: 64 kg

Бруто тежина на апаратот: 66 kg

Приклучна моќ: 110 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737269

EAN Код: 3838782455377

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 66 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu