Одвлажнувач (Апсорбатор на влага) D20M

281 ден

Sold By: WelStore

In stock

Тип на единицата: Внатрешна

Начин на работа: Класично

Одвлажнување: 20 l/day

Турбо функција

Функција сушење

Индикатор за полн сад на кондензаторот

Автоматско исклучување

Одвлажнување

Тајмер

Автоматско одмрзнување

Автоматско работење

Автоматско повторно вклучување

Предупредување при испуштање на фреон од системот

Минимална температура на работење: 5 °C

Максимална температура на работење: 35 °C

Прилагодување на максималната сакана влага во просторијата: 35 %

Прилагодување на максималната сакана влага во просторијата: 85 %

Минимална употребна површина: 37 m2

Максимална употребна површина: 52 m2

Номинален напон: 2,1 A

Димензии (ШxВxД): 35 × 51 × 24,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 38 × 53,2 × 29,8 cm

Нето тежина на апаратот: 14,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 15,6 kg

Приклучна моќ: 440 W

Осигурувач: 10 A

Код: 734860

EAN Код: 3838782342295

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 15.6 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu