Машина за перење WS168LNST

747 ден

Sold By: WelStore

In stock

10 години гаранција

Технички карактеристики
Енергетска класа: А+++(-20%) – троши 50% помалку енергија од машините со А енергетска класа

Боја: Бела боја

Инвертер мотор (PowerDrive)

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 1.600 rpm

Капацитет за перење: 10 kg

Волумен на барабанот: 69 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Оветлување на барабанот: Да

Одложен почеток на перење (24 часа)

Ладно перење: 15°C

Едноставно користење

EcoEye

Персонализирани подесувања на сите програми

Број на програми – 14

Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / Брзо 20′ минути / Освежување со пареа (SteamRefresh) / IonWash 59′ минути

Регулирање на температурата

Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Режими на перење

Генератор на пареа (SteamTech)

IonTech

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

StableTech страници за дополнителна стабилност

Помош при дозирање детергент (DoseAid)

Нежно затворање на вратата

Ефикасно отстранување на дамки (StainExpert)

Тивко работење (SuperSilent)

Целосен AquaStop

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 11.314 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 190 kWh

Ниво на бучност при перење: 52 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 77 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 61 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 84,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 86,2 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W

Приклучна моќ: 2.300 W

Осигурувач: 10 A

Код: 729414

EAN Код: 383878207939

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 86 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu