Машина за перење WHP74ES

315 ден

Sold By: WelStore

In stock

Технички карактеристики
Енергетска класа: A+++

Боја: Бела боја

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 7 kg

Волумен на барабанот: 43 l

Фиксен

Центрифуга: Регулирање на бројот на вртење на центрифугата

Ладно перење: 15°C

15 програми

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Детска облека / Совршено црно (PerfectBlack) / DownWear

Можност за перење без центрифуга

SteamTech генератор на пареа

Програма за самочистење (SterilTub)

Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)

Сервисна дијагностика

Рачно извлекување

Сензори: Сензор за ниво на вода

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 8.780 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh

Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 46 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 89 × 51,5 cm

Нето тежина на апаратот: 58 kg

Бруто тежина на апаратот: 61 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.800 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737928

EAN Код: 3838782474163

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 61 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu