Машина за перење WEI94CS STEAMTECH – МОДЕЛ СО ГЕНЕРАТОР НА ПАРЕА

531 ден

Sold By: WelStore

In stock

5 години Гаранција

Технички карактеристики
Енергетска класа: A+++

Боја: Бела боја

Инвертер мотор (PowerDrive)

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 9 kg

Волумен на барабанот: 64 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Одложен почеток на перење (24 часа)

Едноставно користење

Персонализирани подесувања на сите програми

16 програми

Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / Кошули / Брзо 20′ минути

Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Режими на перење

SteamTech генератор на пареа

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

StableTech страници за дополнителна стабилност

Нежно затворање на вратата

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 10.654 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 214 kWh

Ниво на бучност при перење: 54 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 75 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 61 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 76,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 77,6 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W

Приклучна моќ: 2.300 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737056

EAN Код: 3838782448218

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 77 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu