Машина за перење и сушење WD10514

787 ден

Sold By: WelStore

In stock

Технички карактеристики
Енергетска класа: A

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 7 кг

Инвертер PowerDrive мотор

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 7 кг

Полнење: Врата на предната страна

Волумен на барабанот: 68 l

Агол на отвoрање на вратата: 140 °

Ладна вода

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Регулирање на температурата

Ладно перење: Копче

Звучен сигнал

16 програми

Основни програми: Памук, Синтетика, Волна, Микс програма, Фармерки

Специјални програми: Детска облека / Антиалергиска програма за синтетика / QuickWash 15 мин.

Брзо сушење

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Одложен старт

Брзо сушење

Пумпа СТОП

Звучен сигнал

Електричен

Заштита од прелевање

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Заклучување на врата: Електронско

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода: 14.000 l

Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re1pW

Бучност: 63 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 71 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 84,5 × 66 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 89 × 71 cm

Нето тежина на апаратот: 74 kg

Бруто тежина на апаратот: 80 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Код: 734401

EAN Код: 3838782328527

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 80 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu