Кујнски робот MMC1000W

12,750 ден

Sold By: WelStore

In stock

Моќност на моторот (max): 1.000 W

AC мотор за сигурно работење

Мек старт на моторот (SoftStart)

Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење

Тивка работа (SilentPower)

3D мешање

Лесно чистење

On/off копче и копче за регулирање на вртежите

Број на брзини за лесно ракување: 6

Автоматска регулација на вртежите за целосно прилагодување на смесата

Додатоци за кујнскиот робот: за месење тесто, за мешање, Маталка за шлаг

Вклучени додатоци

Вклучени додатоци: Блендер

Дополнителни додатоци што може да се купат одделно: 3 додатоци за салама и колбаси, блендер, додаток за кекси, 3 додатоци за сечкање, соковник за бавно цедење, за тестенини за подготовка на лазања, за мелење месо, 5 мали додатоци за подготовка на тестенини, за фиде и шпагети, за тестенини и таљатели

Капацитет на садот за мешање и месење: 4,5 l

Отвор за додавање состојки

Рачка на садот

Вакумски ногарки за совршена стабилност

Можност за купување дополнителни додатоци

Заштита од прегревање за дополнителна безбедност

Сигурносен прекинувач за совршена безбедност

Заштита од автоматско вклучување за поголема сигурност во кујната

Заштитен капак

Заштитени погонски делови

Заклучување на моторот за дополнителна сигурност

Куќиште: Пластика + метал

Боја: Бела боја

Преносен материјал: Метал

Должина на приклучен кабел: 1,1 m

Димензии (ШxВxД): 38,2 × 34,4 × 28,4 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 59,3 × 30 × 41,2 cm

Нето тежина на апаратот: 8,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 10,4 kg

Приклучна моќ: 1.000 W

Код: 663555

EAN Код: 3838782058899

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 10.4 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu