Комбиниран фрижидер со горна комора RF6275W

334 ден

Sold By: WelStore

In stock

5 Години гаранција

Технички карактеристики
Енергетска класа: А

Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Боја на апаратот: Бела

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 259 / 258 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 191 / 190 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 68 / 68 l

Капацитет на замрзнување: 3,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 16 h

Механичко управување

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Декоративен капак

Осветлена внатрешност

4 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 1 полица на вратата, 1 сад со капак

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

2 сада за јајца (6×)

1 мрежна полица

1 класичен сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,89 kWh

Бучност: 41 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 150,5 × 71 cm

Нето тежина на апаратот: 52,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 55 kg

Приклучна моќ: 95 W

Осигурувач: 10 A

Код: 363721

EAN Код: 3838942768095

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 54 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu