КОЛИЧКА UP3 MODULAR SISTEM SPORT GREY FOPPAPEDRETTI

531 ден

Sold By: Baby Boss

In stock

КОЛИЧКА UP3 MODULAR SISTEM SPORT GREY FOPPAPEDRETTI

Compare
Category: Tag:
Report Abuse

КОЛИЧКА UP3 MODULAR SISTEM SPORT BLUE FOPPAPEDRETTI
Системот UP3 е практично и функционално трио. На алуминиумската рамка брзо и лесно се поставува корпата со практичната рачка за носење, бебешкото седиште може да се користи за во автомобил за првите месеци, како и на самото седиште од количката и кон тој што ја вози и спротивно. Supertres системот е достапен во различни бои, од класични до трендовски и е многу лесен за затворање.

Корпа
Погодна е за Вашето бебе за првите неколку месеци. Лесно се фиксира на рамката со соодветни адаптери за поставување и отстранување. Опремена е со материјали што дишат, како и 3 позиции на подесување на лежиштето. Корпата содржи тенда и зимска прекривка. Прекривката од корпата покасно се користи и за количката. Практична дршка за носење. Корпата не е одобрена за користење во автомобил.

Количка
За деца од 6 месеци, па се до 15 кг тежина ( приближно до 3 години). Количката лесно се затвора и има реверзибилно седиште. Ротирачки предни тркала со опција да се за движат и само право. Кочница за стопирање. Потпирач на грбот кој се подесува во повеќе степени. 5 точки на безбедносните појаси. Вклучени се заштитна пречка за количката и кабаница за дожд.

Седиште за автомобил
Одобрено за група 0м+, од раѓање до 13 кг тежина ( приближно до 15 месеци). Лесно се фиксира на рамката со соодветни адаптери за поставување и отстранување. Анатомско лежиште. Опремено со отстранлива заштитна тенда, како и додатно перниче за првите неколку месеци. Може да се користи како лулка- релаксатор како и носилка за бебето. Доаѓа со практична рачка за носење. Во согласност со Европската регулатива ECE R44/04.

Торба за мајката
Вклучена е практична торба со внатрешни прегради и подлога за пресоблекување.

Димензии:

Рамка
Отворена ( димензии во сантиметри): 110 x 90 x 61
Затворена ( димензии во сантиметри): 40 x 82,5 x 61
Тежина: 8 кг

Рамка + седиштето од количката
Отворена ( димензии во сантиметри): 120 x 96 x 61
Затворена ( димензии во сантиметри): 53 x 90 x 61
Тежина: 12 кг

Корпа
Отворена ( димензии во сантиметри): 60 x 82 x 44,5
Тежина: 4,5 кг

Седиште за автомобил
Отворено ( димензии во сантиметри): 54 x 65 x 44
Тежина: 3 кг

Seller Information

  • Store Name: Baby Boss
  • Seller: Baby Boss
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu