Интегриран аспиратор BHI611ES

108 ден

Sold By: WelStore

In stock

Интегриран кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло

Боја на куќиште/декоративен оџак: Сива

Енергетска класа на осветлувањето: C

Енергетска класа на филтерот за маснотии: D

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 370 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 140 m³/h

Пречник на одводното црево: 12 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 290 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 340 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 370 m³/h

Механичко управување

Управување: Преклопник

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 416912

Број на филтри: 1

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW

Висина: 208 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 70,7 kWh

Димензии (ШxВxД): 53,4 × 20,8 × 30 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58 × 24 × 32,4 cm

Нето тежина на апаратот: 4,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 5,9 kg

Приклучна моќ: 146 W

Код: 733140

EAN Код: 3838782176388

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 6 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu