Електричен шпорет EC62CLI

629 ден

Sold By: WelStore

In stock

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Слонова коска

Боја на рачката: Боја на рачката златна

Врата: Стакло

Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)

Употреблив волумен на рерната: 71 l

Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²

HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј

Стаклокерамичка плоча

2 HiLight зони за готвење + 2 дупли HiLight зони за готвење
лево напред: Круг 21/12 cm, 2.2 kW,
десно напред: Круг (hi-light) 18 cm, 1.8 kW,
лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
десно назад: Круг 18/12 cm, 1.7 kW

Мултифункционална рерна (BigSpace) – 71 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Инфра грејач
Инфра грејач со вентилатор
Вентилатор
Долен грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Мал инфра грејач
Oдмрзнување (Defrost)
Брзо загревање (FastPreheat)
Чистење со AquaClean функција
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Осветлување

Истовремено печење на повеќе нивоа

Водилки на фиоката: Класични водилки на фиоката

1 плитка емајлирана тава за печење

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

1x жичани водилки

Чистење со AquaClean функција

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Сигнализација на преостаната топлина

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 96 × 71,9 cm

Нето тежина на апаратот: 46,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 51,1 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 10.200 W

Код: 729467

EAN Код: 3838782071065

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 51 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu