Електричен шпорет EC5WG

334 ден

Sold By: WelStore

In stock

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Бела боја

Боја на рачката: Бела

Врата: Стакло

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 68 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.260 cm²

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

Стаклокерамичка плоча

4 Highlight
лево напред: Дијаметар 18 cm, 1.7 kW,
десно напред: Дијаметар 14.5 cm, 1.2 kW,
лево назад: Дијаметар 14.5 cm, 1.2 kW,
десно назад: Дијаметар 18 cm, 1.7 kW

Конвенционална рерна – 68 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Долен грејач
Горен грејач
Чистење со AquaClean функција
Осветлување

1 плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки на извлекување

Чистење со AquaClean функција

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Сигнализација на преостаната топлина

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,8 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 59,4 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57,6 × 95,2 × 71,8 cm

Нето тежина на апаратот: 35,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 38,4 kg

Приклучна моќ: 8.000 W

Код: 737690

EAN Код: 3838782468520

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 38 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu