Електричен шпорет E5121WH

267 ден

Sold By: WelStore

In stock

Енергетска класа: А

 

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

 

Боја: Бела боја

 

Боја на рачката: Бела

 

Врата: Стакло

 

Материјал на поклопецот: Лакиран

 

Класична шарка на вратата

 

Употреблив волумен на рерната: 68 l

 

Максимална површина на тавата за печење: 1.260 cm²

 

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

 

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

 

Електрична плоча за готвење

 

1 експрес рингла + 2 стандардни големи рингли + 1 стандардна мала рингла

лево напред: Експрес рингла 18 cm, 2 kW,

десно напред: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,

лево назад: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,

десно назад: Ø 18 cm, 1.5 kW

 

Конвенционална рерна – 68 l

 

Начини на загревање:

Долен и горен грејач

Долен грејач

Горен грејач

Инфра грејач

Мал инфра грејач

Чистење со AquaClean функција

Осветлување

 

1 длабока емајлирана тава за печење

 

Решетка на рерната

 

Водилки на извлекување

 

Чистење со AquaClean функција

 

Силвермат-емајл (SilverMatte)

 

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

 

Потрошувачка на електрична енергија: 0,8 kWh (конвенционална)

 

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 59,4 cm

 

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57,6 × 95,2 × 71,8 cm

 

Нето тежина на апаратот: 38,8 kg

 

Бруто тежина на апаратот: 42 kg

 

Приклучна моќ: 8.300 W

 

Код: 466110

 

EAN Код: 3838782022074

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 42 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu