Декоративен ѕиден аспиратор WHT6SYB

334 ден

Sold By: WelStore

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: B

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 650 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 488 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 235 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 345 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 650 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 698059

Број на филтри: 2

Код на рециркулирачкиот сет: 683038

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW

Висина: 42 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 740 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 980 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 69,7 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 4,2 × 45,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70,8 × 59 × 49,1 cm

Нето тежина на апаратот: 14,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 18,9 kg

Приклучна моќ: 266 W

Осигурувач: 16 A

Код: 732385

EAN Код: 3838782164491

Clear

Compare
SKU: N/A Category: Tag:
Report Abuse

Additional information

Weight 19 kg
color

Black, White

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu