Декоративен ѕиден аспиратор WHI649EXBG

203 ден

Sold By: WelStore

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 608 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 374 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 367 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 447 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 608 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: ЛЕД лента

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 1

Моќност на осветлување: 3 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 808996

Број на филтри: 1

Код на рециркулирачкиот сет: 735631

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW

Висина: 380 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 575 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 705 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 59,2 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 38 × 33,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 54,5 × 39,5 cm

Нето тежина на апаратот: 12,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 15,8 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,63 W

Приклучна моќ: 183 W

Осигурувач: 10 A

Код: 735476

EAN Код: 3838782389566

Clear

Compare
SKU: N/A Category: Tag:
Report Abuse

Additional information

Weight 16 kg
color

Black, White

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu