Декоративен ѕиден аспиратор WHI643ORAB

511 ден

Sold By: WelStore

In stock

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Енергетска класа на осветлувањето: B

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 570 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 342 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 570 m³/h

Автоматска работа на вентилаторот (AdaptTech)

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Тајмер

Број на степени на вентилаторот: 3

Константна вентилација (ReFresh функција)

Тип на осветлување: LED

Намалување на интензитетот на осветлувањето (Dimmer функција)

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 8 W

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 2) – извлекување: 740 m³/h

Периметрично вовлекување на воздухот

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Индикатор за замастен филтер за маснотии

Јаглен филтер: 180177

Број на филтри: 1

Код на рециркулирачкиот сет: 683037

Tип на мотор: Асинхрон мотор со кондензатор

Број на мотори: 1

Број на PowerBoost функции: 2

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 65 dB(A)re1pW

Висина: 425 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 420 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 620 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 60,6 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 42,5 × 47 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70,5 × 52 × 56,2 cm

Нето тежина на апаратот: 26 kg

Бруто тежина на апаратот: 30 kg

Приклучна моќ: 284 W

Осигурувач: 10 A

Код: 728153

EAN Код: 3838782027437

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 30 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu