Вградна компактна рерна на пареа BCS598S24X

1.042 ден

Sold By: WelStore

In stock

Superior линија

Енергетска класа: A+

Боја: Инокс

Боја на рачката: Инокс

Материјал на управувачката плоча: Инокс и стакло

Компактна рерна на пареа – 50 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Употреблив волумен на рерната: 50 l

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

Совршен грил (PerfectGrill)

Електронско управување

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

ProCook

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Долен грејач
Горен грејач
Инфра грејач
Вентилатор
Инфра грејач со вентилатор
Долен грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Мал инфра грејач
Oдмрзнување (Defrost)
Брзо загревање (FastPreheat)
Автоматско потпекување (AutoRoast)
Чистење со AquaClean функција
Ниско ниво на пареа
Средно ниво на пареа
Големо ниво на пареа
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Еко функција

Печење во чекори (STEPBake)

Дехидратација

Бавно готвење (SlowBake)

Функција Јогурт

Автоматски програми

Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)

Чиста пареа без капка вода (PureSteam)

Рамномерна дистрибуција на пареа (MultiSteam 360°)

Рамномерно печење (MultiFlow 360°)

Отстранување на бигор (Decalcination)

SousVide

OpenView

Истовремено печење на повеќе нивоа

Длабока емајлирана тава

1 перфорирана тава за готвење на пареа

1 длабока емајлирана тава за печење

1 плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Сонда за месо (MeatProbe)

Телескопски водилки на едно ниво со целосно извлекување

Сад за вода: 1,3 l

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Динамичен систем на ладење на рерната DC+

Тројно застаклена врата на рерната со двоен дефлектор (UltraCoolDoor)

Чистење со AquaClean функција

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Слој без отпечатоци (TouchFree инокс)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,62 kWh (вентилаторска), 0,82 kWh (конвенционална)

Моќност на инфра грејачот: 2.200 W

Приклучна моќ-струја: 2,9 kW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 54,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 54,1 × 68 cm

Мерки за вградување: 56 × 45 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 35 kg

Бруто тежина на апаратот: 39,3 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 2.900 W

Код: 730133

EAN Код: 3838782093623

Compare Report Abuse

Additional information

Weight 39 kg

Seller Information

  • Store Name: WelStore
  • Seller: WelStore
  • No ratings found yet!

Product Enquiry

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy

Main Menu